رفتن به محتوای اصلی
x

درباره ما

معرفي مرکز تحقیقات

مقدمه

یکی از علومی که از حدود پنج دهه اخیر به جامعه دندانپزشکی جهان معرفی شده و همواره بر وسعت و اهمیت آن در علم دندانپزشکی افزوده می‌شود، ایمپلنت‌های دندانی(Dental Implant) می باشد. این رشته همواره کوشیده است با بهره گیری از آخرین فناوری روز و با تلفیق بسیاری از مزایای رشته های تخصصی دندانپزشکی از جمله پروتز، پریو، جراحی، رادیولوژی و آسیب شناسی و ... شرایط جایگزینی دندان های از دست رفته را فراهم سازد. براین اساس و به منظور هماهنگی با رشد و توسعه سایر رشته های دندانپزشکی و بهره مندی از توان بالقوه امکانات مطلوب علمی و عملی موجود در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و مرکز تحقیقات دندانپزشکی، به همت جمعی از اعضای هیئت علمی و محققین این دانشکده،مرکز تحقیقات ایمپلنت های دندانی اصفهان با شعار "تغییر در آینده ایمپلنتولوژی ایران"تأسیس شدو کار خود را از زمستان سال۱۳۹۱ در دانشکده دندانپزشکی اصفهان آغاز نمود. در حال حاضر  یکی از مراکز پیشرودر تحقیق، پژوهشو آموزش ایمپلنت های دندانی در منطقه می باشد.

این مرکز موافقت اصولی و قطعی خود را در جلسات شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت متبوع در تاریخ‌های ۲۳/۰۳/۱۳۹۱ و ۲۱/۰۳/۱۳۹۶ کسب نمود.

موافقت قطعی

اعضای هیئت موسس مرکز به شرح زیر می باشد:

دکتر منصور ریسمانچیان، دکتر سید محمد رضوی، دکتر بیژن موحدیان، دکتر احمد مقاره عابد، دکتر مهدی قریشیان یزد

 

چشم انداز، ماموریت و اهداف مرکزتحقیقات ایمپلنت های دندانی

 

چشم انداز:

مرکز تحقیقات ایمپلنت های دندانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در صدد است با بهره گیری از دانش روز، فن‌آوری های نوین و با استفاده از خلاقیت و نوآوری، در حیطه تولید ساخت قطعات مرتبط با ایمپلنت یکی از برترین مراکزتحقیقاتی علوم دندانپزشکی کشور باشد. امید آن داریم در جهت تولید ایمپلنت‌های دندانی و قطعات وابسته و بیومتریال های مورد مصرف در درمان ایمپلنت‌های دندانی، در جهت کاهش وابستگی به کشورهای خارجی گام بردارد.

ماموریت: 

  • گسترش استفاده از ایمپلنت‌های دندانی جهت افزایش کیفیت زندگی بیماران
  • ارتقاء کمی و کیفی خدمات بالینی
  • برگزاری دوره های آموزشی، سمینارها و کارگاه های مرتبط جهت توانمندسازی نیروی انسانی در زمینه ایمپلنت های دندانی
  • تصویب و اجرای طرح های محصول محور با هدف برآوردن نیازهای مرتبط، ایمپلنت و اجزاء وابسته

 

اهداف:

  • گسترش استفاده از ایمپلنتهای دندانی جهت افزایش کیفیت زندگی بیماران.
  • ایجاد بستر مناسب برای انجام تحقیقات بالینی و پایه در زمینه ایمپلنت های دندانی و علوم وابسته.
  • انجام پژوهش های کاربردی و نوآورانه در زمینه خصوصیات مکانیکی و بیولوژیکی محصولات مرتبط با ایمپلنت های دندانی.
  • ایجاد ارتباط با مراکز تحقیقاتی علوم پایه و بالینی مرتبطدر داخل و خارج به منظور دستیابی به روش های نوین تشخیصی، درمانی و تولید محصول.
  • برنامه ریزی در جهت برگزاری همایش های علمی مبتنی بر شرایط موجود در کشور از جمله برگزاری وبینارهای علمی با مشارکت پژوهشگران و صاحب نظران داخلی و خارجی.
  • ارائه دانش فنی به بخش صنایع در جهت افزایش تولیدات داخلی در حیطه ایمپلنت های دندانی و اجزاء وابسته.

 

افیلیشن مرکز را در اینجا ببینید