previous pauseresume next

پيام رئيس مركز

بسمه تعالی

گذشت حدود پنج دهه از معرفی ایمپلنت های دندانی در جهان و بیش از سه دهه استفاده روزافزون آن در ایران بیانگر تأثیر مثبت و قابل توجه ایمپلنت های دندانی در تأمین سلامت دهان و دندان و سلامت عمومی بیماران با مشکلات دندانی و نهایتاً سلامت جامعه می باشد.

توسعه مصرف ایمپلنت ها در جامعه ایرانی لزوم افزایش سطح آموزش جامعه دندانپزشکی کشور و ارتقاء سطح اطلاعات استفاده کنندگان از آن را بدنبال دارد. علاوه بر آن انجام مطالعات و تحقیقات پایه بالینی و سیستماتیک برای ارزیابی کارآمدی این پدیده در سطح جامعه و مراکز آموزشی ضروری به نظر می رسد تا در این مسیر اطلاعات پایه و بالینی مورد نیاز بومی سازی و در موارد لزوم اصلاح شود.

جهت دستیابی به این اهداف، مرکز تحقیقات ایمپلنت های دندانی دانشگاه اصفهان در سال ۱۳۹۱ به همت تعدادی از اساتید گروه های پروتز های دندانی، جراحی فک و صورت و جراحی لثه (Prosthodontics, Maxillofacial Surgery, Periodontology) موفق به دریافت موافقت اصولی جهت تأسیس مرکز تحقیقات گردید. در طی سال های ۱۳۹۲ الی ۱۳۹۵ این مرکز با تلاش اعضاء محترم هیأت علمی دانشکده در گروه های مختلف آموزشی اقدام به برگزاری برنامه های آموزشی جامع ایمپلنت های دندانی، برگزاری کنگره های ملی و بین المللی و انجام تحقیقات پایه و بالینی مختلف در زمینه ایمپلنت های دندانی نمود که ماحصل این تلاش اجرای ۷ دوره آموزش جامع و برگزاری سه کنگره ملی و بین المللی و چاپ بیش از ۸۵ مقاله داخلی و بین المللی بوده است و ارائه کارنامه فعالیت پنج ساله مرکز تحقیقات به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال ۱۳۹۵ باعث قطعی شدن مجوز مرکز تحقیقات ایمپلنت های دندانی در ابتدای سال ۱۳۹۶ گردید که این موفقیت را به تمامی همکارانی که در طی سال های اخیر با تلاش های خالصانه خود ما را یاری نموده اند تبریک گفته و از تمامی این عزیزان تقدیر و تشکر می نمائیم. امیدوارم گروه همکاران مرکز با تلاش های خود در جهت بومی سازی و تولید علوم ایمپلنت های دندانی و بیومتریال های مرتبط، افزایش سطح آموزش ایمپلنت های دندانی به دندانپزشکان و بالا بردن سطح فرهنگ استفاده از ایمپلنت های دندانی در جامعه همچنان ما را یاری نمایند.

 

                                                                                                                     دکترمنصورریسمانچیان

 
 

کاربران آنلاین

هم‌اکنون ۰ کاربر آنلاین هستند.