previous pauseresume next

معرفي

یکی از علومی که از حدود پنج دهه اخیر به جامعه دندانپزشکی جهان معرفی شده و همواره بر وسعت و اهمیت آن در علم دندانپزشکی افزوده می‌شود، ایمپلنت‌های دندانی(Dental Implant) می باشد. این رشته همواره کوشیده است با بهره گیری از آخرین فناوری روز و با تلفیق بسیاری از مزایای رشته های تخصصی دندانپزشکی از جمله پروتز، پریو، جراحی، رادیولوژی و آسیب شناسی و ... شرایط جایگزینی دندان های از دست رفته را فراهم سازد. براین اساس و به منظور هماهنگی با رشد و توسعه سایر رشته های دندانپزشکی و بهره مندی از توان بالقوه امکانات مطلوب علمی و عملی موجود در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و مرکز تحقیقات دندانپزشکی، به همت جمعی از اعضای هیئت علمی و محققین این دانشکده،مرکز تحقیقات ایمپلنت های دندانی اصفهان با شعار "تغییر در آینده ایمپلنتولوژی ایران"تأسیس شدو کار خود را از زمستان سال۱۳۹۱ در دانشکده دندانپزشکی اصفهان آغاز نمود. در حال حاضر  یکی از مراکز پیشرودر تحقیق، پژوهشو آموزش ایمپلنت های دندانی در منطقه می باشد.

 

هدف

هدف ما فراهم آوردن یک زمینه مناسب جهت انجام تحقیقات در زمینه ایمپلنت های دندانی و سایر علوم مرتبط با آن و فراهم آوردن بستر لازم برای آموزش بهینه ایمپلنتولوژی و ارائه یک سرویس عالی برای بهبود بخشیدن به سلامتی و تندرستی جامعه است.

 

مأموریت

·      پژوهش های تخصصی و تربیت پژوهشگران برتر در راستای تغییرات اساسی در علم ایمپلنتولوژی وبیومواد مرتبط

·      ارائه و ترجمه دانش های جدید و انتقال تجربه های جدید در زمینه ایمپلنت

·      فراهم آوردن دوره های پژوهشی و آموزشی کلینیکی با بالاترین کیفیت در راستای برقراری عدالت در نظام سلامت جامعه و فرد

·      همکاری با سایر نهادها و مراکز تحقیقاتی از طرق مختلف برای ایجاد رابطه ای موثر با سایر فعالان علم ایمپلنتولوژی در راستای تولید و بومی سازی علم ایمپلنت های دندانی و بیو مواد مرتبط با ایمپلنت

 
 

کاربران آنلاین

هم‌اکنون ۰ کاربر آنلاین هستند.